top of page

Aktivity

Aktívny či pasívny oddych je veľmi dôležitý pre načerpanie nových síl a zregenerovanie tela a mysle. Práve takýto relax Vám náš penzión dokáže zabezpečiť.

Turistika a cykloturistika

Pokochajte sa prírodou v našom kraji a užite si prírodu v tom pravom zmysle slova. Pešia turistika ponúka približne

20 km turistických chodníkov v bezprostrednom okolí penziónu a ďalších vyše 340 km trás v oblasti Nízke Beskydy.

V našej Fotogalérii si môžete pozrieť turistické značky, ktoré sa nachádzajú v okolí penziónu.

 

Ak máte radi svižnejšie tempo pri cykloturistike v tomto okolí sa môžete vyšantiť. Ponúka jednoduché trasy, ale aj tie s miernym prevýšením. Spoznáte pri nich nádherné kúty Slovenska a nadýchate sa toho najčerstvejšieho vzduchu priamo od výroby. Viac info o turistických trasách tu. Bicykle na zapožičanie máme k dispozícii.

Kultúra

V okolí penziónu sa nachádzajú zaujímavé kultúrne pamiatky.

 Ľudová architektúra

Pre tých, čo majú radi pohľad do minulosti a života našich predkov je v meste Svidník otvorená Národopisná expozícia v prírode (Skanzen) a Múzeum ukrajinskej kultúry Svidník. V meste Medzilaborce sa takisto nachádza Mini skanzen, ktorý návštevníkom približuje rusínsku dedinu minulosti. V neďalekých dedinkách Bodružal a Ladomírova sa nachádzajú drevené kostolíky zapísané do svetového dedičstva UNESCO.

 Umenie

Pre milovníkov umenia je 17 km od penziónu otvorené Múzeum moderného umenia Andyho Warhola Medzilaborce, kde si môžu pozrieť slávnu tvorbu Andyho Warhola, ale aj súčasných umelcov.

V Galérii Dezidera Millyho vo Svidníku, ktorá sa nachádza v barokovom kaštieli z 18. storočia, môžete vidieť vývoj výtvarného umenia Rusínov od 15. storočia po súčasnosť.

 Vojnové pamiatky

Vojnový nadšenci si prídu na svoje vo Vojenskom historickom múzeu Svidník. Neďaleko mesta Svidník na hranici

s Poľskom nájdu Vyhliadkovú vežu na Dukle. 34 km od  penziónu v obci Tokajík nájdete Múzeum Tokajickej tragédie, ktoré bolo vybudované ako spomienka na tragickú udalosť z 2. svetovej vojny v tejto obci.

 ZOO

V neďalekom meste Stropkov sa nachádza ZOO Park, v ktorom si prídu na svoje tí najmenší. Ale pohľad na rôzne druhy zvierat rovnako poteší aj dospelých. Súčasťou zoologickej záhrady je aj detské ihrisko.

Lyžovanie

Zažite zimu v Nízkych Beskydoch. Lyžiarsky svah priamo za našim penziónom ponúka príjemné lyžovanie na prírodnom snehu na 300 m dlhej zjazdovke, denne upravovanej ratrakom. Lyžiarsky svah Driečna je ideálny pre začínajúcich lyžiarov a tých menej náročných milovníkov snehu.

Športové hry

Areál nášho penziónu poskytuje priestor pre širokú škálu športov.

Strávte príjemný čas s deťmi alebo priateľmi pri hrách na našom futbalovom ihrisku, zabavte sa pri bedmintone či volejbale na volejbalovom ihrisku alebo si zastrieľajte z luku do terča. Všetky športové potreby máme k dispozícii.

Ďalšie aktivity

Prechádzky v prírode

Zber húb

Detské ihrisko s trampolínou

bottom of page